Экономика

Молодь на ринку праці: куди йде і скільки заробляє

Молодь на ринку праці: куди йде і скільки заробляє

2020-02-17 15:08

Молоді українці найчастіше вже до 22 років з'їжджають від батьків і починають самостійне життя. А ось працювати деякі починають ще раніше. Які вакансії цікавлять молодь і на яку зарплату можна розраховувати.

Коли молоді українці влаштовуються на роботу

У порівнянні з європейськими країнами і США українці стають самостійними набагато раніше. Оксана Огнєва, Head of Recruitment and Management Practice порталу з пошуку роботи Jooble, розповідає, що в середньому молоді українці починають працювати в 20-21 рік.

"Зараз почастішали випадки, коли компанії можуть отримувати резюме від 17-річних молодих людей. Кожен другий претендент у віці 19-20 років вже мав досвід заробітку: на опитуваннях, роздачі листівок, флаєрів. Близько 30% молоді у віці 20 років набувають постійне місце роботи", – розповідає Огнєва.

Антоніна Стадник, HR Generalist компанії UAPAY, додає, що якщо мова про офіційне працевлаштування, то молоде покоління починає пошук вже в 21-23 роки.

"Дуже рідко можуть взяти на роботу стажистом вже після першого або другого курсу вишу, тобто у 18-19 років. Якщо мова йде про неофіційне працевлаштування, то можуть піти на роботу і в 17-18 років, однак це зазвичай некваліфікована і безперспективна робота, найчастіше – тимчасова", – каже Стадник.

Які вакансії цікавлять молодь

Експерти рекрутингового порталу hh.ua | grc розповідають, що молоді претенденти називають найбільш переважними сферами зайнятості маркетинг, рекламу і PR (14%), ІТ-сферу (11%), а також і мистецтво і культуру (8%).

"Такі переваги обумовлені необхідністю поєднувати роботу і навчання – пропозиції про роботу з гнучким графіком превалюють саме в перерахованих профсферах. Однак це також доводить тезу, що технологічність сфери і компаній є досить вагомим критерієм її вибору як місця роботи. До того ж, як показало дослідження, зручний графік і можливість самостійно вибирати робочі години (які, знову ж таки, притаманні найчастіше саме цим сферам) є одними з принципово важливих моментів для молодого покоління", – відзначають аналітики.

А от найменше молодь хоче пов'язувати своє майбутнє з державними установами та некомерційними організаціями: тільки 0,6% респондентів вибрали цю сферу.

Антоніна Стадник підтверджує, що молодь прагне в ІТ-сферу; крім того, багато хто зацікавлений в консалтингу, банківській справі.

"Багато хто небезпідставно вважають, що саме в цих сферах вони зможуть добитися успіху і добре заробляти", – пояснює Стадник.

Правда, починати доведеться з самих низів, виконуючи дрібні доручення і набираючись потрібного досвіду. А ось якщо мова йде про ІТ, то експерти радять молодим українцям придивитися до роботи в якості тестувальників ПЗ або junior-розробників на різних проектах.

За даними сайту з пошуку вакансій Jooble, студенти також воліють гнучкий графік роботи, а серед найпопулярніших вакансій можна виділити наступні: промоутер, касир, офіціант, мерчендайзер, продавець-консультант, оператор call-center.

"Дуже багато залежить від особистих якостей людини і її компетенцій. Комунікабельна молода людина зі знанням англійської на рівні upper-intermediate може претендувати на позицію Customer Support і працювати в підтримці американських користувачів без шкоди для свого навчання. А такий же комунікатор, але без знання іноземних мов, може влаштуватися в будь-який супермаркет в ролі продавця-консультанта, працювати в call-center або менеджером з продажу", – коментує Огнєва.

Скільки заробляє молодь

Згідно з даними дослідження hh.ua | grc, найціннішим в роботі молодь вважає саме рівень заробітної плати, що, загалом, не дивно. На другому місці стоять цілі, пов'язані з особистісним і кар'єрним зростанням, а також можливістю вчитися чомусь новому.

Що стосується зарплат, то молоді платять все ж менше, ніж фахівцям постарше.

"В середньому платять від 50 до 110 грн/год. Заробіток буде залежати від працездатності та вмінні сконцентруватися на роботі", – говорить Оксана Огнєва.

Але якщо говорити про ставку, то молоді українці цілком можуть розраховувати на дохід понад 10 тис. грн.

"Все залежить від здобувача, його успішності і кваліфікації. Середня зарплата молодого претендента в столиці становить близько 10-12 тис. грн. У провінції – приблизно в 1,5-2 рази менше", – підсумувала Стадник.

Источник: vchasno.info

Просмотров: 0

Если Вы заметили ошибку, пожалуйста, выделите некорректный текст и нажмите Ctrl+Enter - так Вы поможете нам улучшить сайт. Спасибо!