На озброєння в Збройні сили України передали останні шість танків Т-72, які було модернізовано. Загалом це третя партія. У січні українське військо отримало вже 25 таких бойових машин. Броня прокачана всім необхідним для боротьби з ворогом. Поліпшував техніку Київський бронетанковий завод.
Інженери запевнили, що коли бралися за техніку, враховували насамперед побажання та рекомендації самих бійців.
Це радянський танк, який свого часу випускався в Росії. Бойова машина досі перебуває там на озброєнні. Та це - наша техніка і вона колосально відрізняється від того, що має в своїх збройних силах Росія. Танк модернізований, як запевняють інженери, по-повній.
На Т-72 встановили новий динамічний захист, і це суто українська розробка. До слова, вона набагато надійніша від тих, яку зараз використовують на своїх бойових машинах росіяни. Зовнішній вигляд змін практично не зазнав, а от начиння всередині нове й повністю "прокачане".
"Здатність танка вести стрільбу протитанковими керованими ракетами українського виробництва. Раніше використовувались ракети російського виробництва, і не всі танки могли вести стрільбу керованими протитанковими ракетами", - пояснює керівник з організації та відновлення військової техніки ЗСУ Олег Гринчак.
Доопрацьована також оптика й стабілізаційна система гармати. Танк отримав прилади нічного бачення. І що головне: тут є цифрова радіостанція та супутникова навігаційна система, а це зв'язок з піхотними підрозділами. До слова, під час активних бойових дій на Сході України такого не було.
"Проведений капітальний ремонт з доробкою, в яку включені всі побажання наших військових, зумовлених питаннями війни на Сході, російської агресії", - каже в.о. директора заводу Володимир Синявський.
У ходовій також зміни, а ще танк "перевзули". Залізні гусениці поміняли на гумові. Водій-випробувач Володимир такими новаціями задоволений.
"Вони м’якші для ходу машини. Тепер він швидше їздить, більш маневрений. Надійніший став, кращий, зручніший", - запевняє випробувач.
Нові Т-72 увійдуть до складу бойових бригад ЗСУ. За необхідності використовуватимуться на Сході в зоні проведення ООС.