2020-09-09 10:20
В Україні водіям моноколес та електросамокатів можуть заборонити їздити тротуарамиВ Україні електросамокати та моноколеса можуть прирівняти до велосипедів
Политика
2020-03-17 15:00
Ірина Венедіктова, щодо якої парламент дав згоду на призначення генеральним прокурором, прокоментувала ініціативу зі скасування закону про амністію учасників Майдану.
Про це вона сказала під час розгляду питання про її призначення на посаду генерального прокурора.
Під час розгляду питання народний депутат від "Голосу" Інна Совсун звернулася до Венедіктової із питанням: "Декілька тижнів тому ви заявили про те, що нам необхідно скасувати закон про амністію учасників Майдану. Якою є ваша позиція з цього питання сьогодні? Чи ви досі вважаєте, що нам необхідно скасувати цей закон, чи ваша позиція змінилася?".
"Що стосується закону, як ви його називаєте "про амністію". Якщо ви правильно прочитаєте закон і побачите відповідність цього закону кримінально-процесуальному законодавству, у вас так само виникнуть певні питання. Тому, давайте будемо чесними тут, в парламенті. Або ми визнаємо той факт, що суди в своїх рішеннях вже обходять норми закону, тому правоохоронні органи мають або виконувати кримінально-процесуальне законодавство, або закон", - сказала Венедіктова.
Вона додала, що завданням Верховної Ради є "приводити законодавство у відповідність".
"Такого бути не може, коли ми тут – «білі і пухнасті», а тут - ми якийсь результат вимагаємо. Ви знаєте, що справа 1455 стоїть на паузі. Тому тут просто необхідно зрозуміти: або ми виконуємо спеціальний закон, який протирічить кримінально-процесуальному законодавству, і стоїмо на паузі. Або ми хочемо всестороннього об'єктивного розслідування, і щоб наші спеціальні закони відповідали законам, які по своїй силі знаходяться вище", - зазначила Венедіктова.
Вона закликала депутатів визначитися: "Або ви виконуєте закони, які ви приймаєте, і робите це логічно, або ви це не робите".
20 лютого 2020 року на той час т.в.о. ДБР Венедіктова заявила про необхідність скасування закону «Про недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань, та визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України» від 2014 року. За її словами, існує протиріччя між цим законом і Кримінально-процесуальним кодексом.
Источник: vchasno.info
Новости по теме:
2020-09-09 10:20
В Україні водіям моноколес та електросамокатів можуть заборонити їздити тротуарамиВ Україні електросамокати та моноколеса можуть прирівняти до велосипедів
2020-08-28 09:45
У Кабміні анонсували підготовку п'яти євроінтеграційних реформ для української економікиКабінет Міністрів готує п'ять євроінтеграційних кроків і реформ, які дозволять Україні впровадити кращі європейські практики
2020-08-21 15:23
Коронавірус, аліменти і гей-пропаганда. Верховна Рада готує на осінь нові закониДепутати Верховної Ради навіть під час канікул, так само як і інші суб'єкти законодавчої ініціативи – уряд і президент, не припиняють подавати в парламент свіжі законопроекти
Если Вы заметили ошибку, пожалуйста, выделите некорректный текст и нажмите Ctrl+Enter - так Вы поможете нам улучшить сайт. Спасибо!