Представники Ради Безпеки ООН зберуться на надзвичайну сесію по Сирії після зіткнень між турецькими і сирійськими військовими.
За їх даними, зустріч була запрошена Сполученими Штатами, Францією і Великобританією. Очікується, що посол ООН в Сирії Гейр Педерсен повідомить про ситуацію в Ідлібі, північно-західній провінції Сирії, де у понеділок відбулися зіткнення двох армій, повідомили дипломати.
Більше 20 осіб були вбиті в результаті стрілянини, погрожуючи дестабілізувати регіон Ідліб, і без того постраждалий від гуманітарної кризи.
Наступ режиму Дамаска при підтримці російської авіації проти останнього оплоту екстремістських і повстанських супротивників викликав різкі попередження з боку президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана.
"Якщо режим не відступить, Туреччина буде змушена взяти справу в свої руки", - заявив Ердоган у середу в Анкарі.
У вівторок Генеральний секретар ООН Антоніо Гутерріш закликав до припинення військових дій між Туреччиною і Сирією, назвавши бойові дії "вкрай тривожною" ескалацією.
Також до негайного припинення вогню на північному заході Сирії, де в результаті бойових дій за останні два місяці було переміщено півмільйона людей, закликали вісім гуманітарних організацій.
Групи з надання допомоги, в тому числі Норвезька рада у справах біженців, організація "Врятуйте дітей", "Турбота про дітей" та Міжнародний комітет порятунку, назвали ситуацію "гуманітарною катастрофою". Насильство в регіоні Ідліб, керованому екстремістами, з початку грудня змусило 520 000 осіб покинути свої будинки, що стало одним з найбільших потрясінь дев'ятирічної громадянської війни. В результаті недавнього насильства загинуло близько 300 мирних жителів, повідомляє військовий спостерігач Сирійської обсерваторії з прав людини.
Всесвітня організація охорони здоров'я заявила в понеділок, що насильство змусило 53 медичні установи на північному заході Сирії закритися в січні, і попередила про "критичні загрози здоров'ю" вимушених біженців.
У результаті війни в Сирії загинуло понад 380 000 осіб, і з 2011 року почалося жорстоке придушення антиурядових протестів, в результаті яких більше половини довоєнного населення країни були змушені покинути свої будинки.