2019-03-03 18:38
В Черногории тысячи людей вышли на протест против президента страныВ столице Черногории Подгорице в субботу, 2 марта, состоялся протестный марш, который собрал тысячи человек
Мир
2020-08-05 12:23
Росія вкотре захищає «русскій мір» на Балканах, адже Томос для Чорногорії може стати вирішальним ударом по російському впливу в цьому регіоні. Цього разу на захист «руского міра» став голова зовнішньоцерковних зв’язків Російської православної церкви митрополит Волоколамський Іларіон (Алфєєв). Він категорично засудив прагнення чорногорців мати власну автокефальну Чорногорську православну Церкву і назвав це боротьбою із власним народом, пише «Духовний фронт України«.
Такі маніпулятивні фрази єрарха РПЦ опубліковані 3 липня на офіційному сайті Чорногорсько-Приморської Митрополії Сербської православної Церкви.
«Усі, хто працює проти Церкви, йдуть прямо проти свого народу», – сказав Алфеєв коментуючи ситуацію із Сербською православною церквою в Чорногорії. Також митрополит Іларіон, висловив підтримку вірянам Сербської церкви, які виходять на антиурядові мітинги і так звані хресні ходи.
«Ми сприймаємо те, що відбувається в Чорногорії сьогодні, як напад влади на багатовікову і традиційну Церкву в Чорногорії», – сказав Іларіон, підкреслюючи, що від імені російського патріарха Кирила (Гундяєва) він закликає державну владу Чорногорії відмовитися від закону «Про свободу віросповідання та переконань і правове становище релігійних громад». Один із пунктів цього закону передбачає повернення у «державну власність» всіх релігійних об’єктів, збудованих до 1918 року (об’єднання Чорногорії з Сербією), на які Сербська церква не зможе довести юридично свої права. Це викликало обурення зі сторони Сербської церкви яка має більшість церков у Чорногорії.
Митрополит Іларіон вважає, що події в Чорногорії виходять за рамки місцевого питання. «У Чорногорії нападають не на Сербську Церкву, а все православ’я», – сказав єпископ, додавши, що вірні в Росії, як і верхівка Церкви, уважно стежать за подіями в Чорногорії. Варто зазначити, що Іларіон не бреше, адже верхівка Кремля настільки слідкує за подіями в Чорногорії, що на мітингах Сербської Церкви були помічені спецслужби Російської Федерації.
Росія намагається всякими способами підтримати чужу для Чорногорії церкву – Сербську. Прагнення чорногорців здобути власну незалежну церкву, в Кремлі пояснили як «агресивним націоналізмом» і боротьба «проти власного народу і Церкви». Всі дії спрямовані на здобуття автокефалії названі «розколом» і «боротьбою з православ’ям».
Зауважимо що президент Сербії цьогоріч їздив на військовий парад до Кремля. Це був чи не єдиний європейський лідер який відвідав цей захід. Він також пожалівся Путіну на гоніння православних в Чорногорії. Не дивно, що Путін буде через всі засоби, включаючи Російську церкву підтримувати свого союзника, а також його Сербську православну Церкву.
Однак митрополит Іларіон не бачить ФСБшників в Чорногорії й інтереси Путіна, а заявляє про зовсім протилежну причину мітингів. «Церковні питання повинні вирішуватися лише людьми Церкви, а не політиками», – сказав митрополит Іларіон, підкреслюючи, що політики ніколи не отримували користі від таких починань. І це при тому що навіть Президент Чорногорії, звинуватив Сербію і Росію в сприянні масштабних протестів проти закону про свободу віросповідання, а також ствердив, що за допомогою «церковних протестів» Сербія і Росія намагаються знищити Чорногорію.
Митрополит РПЦ сказав, що уряд повинен спочатку вирішити всі інші гострі питання в Чорногорії а потім братись за питання автокефалії: «Якщо одна з політичних партій має на меті створити Церкву, це означатиме, що» в країні більше немає ніяких проблем, – сказав Іларіон (Алфеєв).
Він заявив, що чорногорська влада намагалася особисто переконати його у правомірності спірного закону. «Я отримав російський переклад Закону про свободу віросповідання від посольства Чорногорії в Москві, і я був переконаний, що в ньому немає дискримінації», – свідчив митрополит Іларіон.
«Якщо ви хочете підтримки людей, не йдіть проти Церкви», – наголосив єпископ Іларіон, згадавши про президента України Порошенка. На думку Іларіона президент Чорногорії може повторити долю Порошенка і бути скинутим на наступних виборах.
Варто зазначити, що президент Чорногорії збирається домогтися відновлення Чорногорської автокефальної церкви. Нещодавно він заявив, що буде «до останнього подиху працювати над створенням Православної церкви Чорногорії».
Источник: vchasno.info
Новости по теме:
2019-03-03 18:38
В Черногории тысячи людей вышли на протест против президента страныВ столице Черногории Подгорице в субботу, 2 марта, состоялся протестный марш, который собрал тысячи человек
Если Вы заметили ошибку, пожалуйста, выделите некорректный текст и нажмите Ctrl+Enter - так Вы поможете нам улучшить сайт. Спасибо!